ריפוי עצמי באמצעות זריקות פלזמה (PRP)

אנשי הרפואה כבר הבינו שיש לגוף את היכולת לרפא את עצמו ובחלק מהמקרים הוא צריך מעט עזרה חיצונית. טיפול בזריקות עם גורמי שגשוג כמו בפלזמה עשירה בטסיות הדם (זריקות PRP) היא אולי החולייה החסרה.

המפתח לריפוי – פלזמה וטסיות
פלזמה היא החלק הנוזלי של הדם. היא מורכבת, ברובה, ממים וחלבונים ומאפשרת לתאי הדם האדומים, תאי הדם הלבנים וטסיות הדם לזרום במחזור הדם. טסיות דם, הנקראות גם טרומבוציטים, הינם תאי דם הגורמים לדם להיקרש ולהם גם תפקיד בריפוי וגדילה. שפעול (הפעלת) טסיות הדם ממלא תפקיד מפתח בתהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

מפלזמה לזריקה
זריקות של פלזמה עשירה בטסיות דם (PRP) מאיצות את הריפוי של גידים, רצועות, שרירים ומפרקים פגועים.  את הזריקות מכינים על ידי נטילת מבחנה אחת של דם מהמטופל, הכנתו במשך 15 דקות (בצנטרפוגה) כך שהדם מופרד לשני חלקים. הפלסמה עם הטסיות המשופעלות מוזרקות הישר לרקמת הגוף הפגועה. הזריקה מעוררת ומשפעלת תהליך ריפוי עצמי של הגוף.

מה יש למדע לומר?
בעבודות שונות בספרות המקצועית נמצא כי פלזמה עשירה בטסיות הדם משפרת באופן ניכר את תהליך הריפוי ושימוש בזריקת PRP לקרע בגיד אכילס ולפציעות אחרות ברקמות הרכות הופך נפוץ יותר.
הוכח כי PRP גם משפר את התפקוד ומפחית כאבים אצל אנשים הסובלים ממצבים של קרע בגיד או במצב של דלקת גידים כרוניים כמו מרפק טניס או מרפק גולף.

אחד מהיתרונות החשובים של זריקות PRP הינה היכולת להפחית את הצורך בתרופות נוגדות דלקת או בתרופות חזקות יותר כמו אופיואידים. בנוסף, תופעות הלוואי של זריקות PRP מוגבלות מאוד שכן מדובר בחומר עצמי ולכן הגוף לא ידחה או יגיב עליהם בצורה שלילית.

אין סיבה לסבול או להשתמש בתרופות בעלות תופעות לוואי בצורה כרונית. ד"ר טיין כאן כדי לעזור.

לקביעת תור               צור קשר