אורטוקין (Orthokine) - הטיפול הטבעי להחלפת תרופות ולעיכוב ניתוחים

לעיתים אפשר לוותר על התרופות במקרה של כאבים חזקים ודלקות שהגוף חווה. זריקות אורטוקין, טיפול ביולוגי חדשני כבר כאן ובזכותם איכות חייהם של אנשים רבים משתפרת. 

לא פשוט להתמודד עם כאב. כל אחד מסוגל להכיל אותו ברמה מסוימת, אבל, בסופו של דבר הוא מכריע כל אחד מאיתנו. האפשרויות להימנע ממנו מגוונות והן מתחילות במשככי כאבים קלים ותרופות נוגדות דלקת, ובהתאמה מעלים את הרמה שלהם וזה גם עלול להסתיים בניתוח.
למרות שאני מומחה בכירורגיה אורתופדית, אני נוהג לחפש דרכים להימנע מניתוחים במידה ואפשר ובוחן היטב כל טכניקה או טיפול חדש ורלבנטי. הטיפול הביולוגי הוא טיפול מהסוג שיכול לתת מענה אופטימלי: הוא ביולוגי-עצמי, כלומר טבעי לגוף וחלק ממנו, הוא נותן מענה אמיתי לכאב, משפר את איכות החיים ויכול להרחיק את המטופל מהצורך לעבור ניתוח.

במה מדובר?
כאשר נוצרת דלקת, למשל במפרק הברך, אחד הגורמים החשובים ליצירת הכאב ולהרס הרקמות הוא חלבון הנקרא IL-1. החלבון נקשר לקולטן שלו ויוצר את הנזק ברקמה.
אחד מהחלבונים הידועים המגנים על הרקמה מתהליך הדלקת וההרס הוא IL-1Ra. חלבון זה נמצא בגופנו באופן קבוע. בנוסף אליו נמצאים בגופנו עוד גורמי גדילה נוספים התורמים להגנה על הרקמה.
ההיגיון שעומד מאחורי הטיפול בזריקות אורטוקין הוא בעצם להשתמש בחומרים הטבעיים המגנים של גופנו, לעלות את רמתם על ידי מניפולציה מדעית ואז להזריקם במינון גבוה לאזורים פגועים.
החומרים הידועים שנמצאים במינון גבוה בזריקות אורטוקין הם: IL-1Ra וגורמי גדילה אחרים
כמו:  TGF-B, EGF   ו IGF -.
מקובל לומר כי השילוב של חלבונים אלה משפר את תהליכי ההתחדשות הטבעיים ברקמות פגועות. ישנן לא מעט עבודות מדעיות שהוכיחו כי זריקות האורטוקין יעילות ומובילות לשיפור קליני אצל חולים אלו.

תהליך הטיפול
בשלב הראשון ניתן דף הנחיות : מה נדרש לעשות  ב – 24 השעות טרם לקיחת הדם. לאחר מכן מגיעים למרפאה לביקור קצר שכולל הסבר ונטילת דם ורידי מהיד (כמו בדיקת דם רגילה). מכאן המבחנות עוברות תהליך הכנה של כ-7 שעות שבסופו יתקבלו 5 – 3 זריקות (בהתאם לצורך) שיוקפאו עד לשימוש. לאחר מכן, פעם בשבוע, תגיעו למרפאה לביקור קצר שבו יוזרק החומר לאזור הפציעה.

למה יש לצפות?
בחלק מהמקרים השיפור יורגש כבר לאחר 2 – 1 זריקות ובמקרים אחרים רק בסיום הטיפול. במרבית המקרים יהיה שיפור מסוים בכאב ובשאר התסמינים כמו נפיחות והגבלה בטווח התנועה. השיפור צפוי להישאר בטווח של מספר חודשים עד מספר שנים. לעיתים יש צורך לחזור על הטיפול לאחר שהשפעתו מתחילה להתפוגג.

אין סיבה לקחת תרופות, השתמשו בהגנה הטבעית של גופכם על מנת להילחם בדלקות וכאבים.
ד"ר טיין כאן כדי לעזור.

לקביעת תור               צור קשר