חומצה היאלורונית - חומר הסיכה של המפרקים

דלקת במפרקים, כאב, נפיחות והפרעה תפקודית עשויים להיפתר בזכות זריקה המכילה חומצה היאלורונית שמאפשרת למפרקים הפגועים לחזור לפעילות סדירה.

כאבים במפרקים עשויים להופיע בכל גיל ולאף אחד אין הפריבילגיה להתעלם מהם. הסיבה פשוטה: אי אפשר. הם מפריעים לתפקוד תקין, מאלצים את הגוף לנוח וחוסר הנוחות המלווה אותם לעיתים בלתי נסבל. לפני שמתחילים במעורבות רפואית מאפשרים לגוף החלמה דרך שינוי תזונה, פעילות גופנית מותאמת ותרופות נגד כאבים ללא מרשם.

מהי חומצה היאלורונית?
חומצה היאלורונית היא חומר טבעי המצוי בגוף ונמצא בכמויות גבוהות מאוד במפרקים. החומצה ההיאלורונית של הגוף פועלת, למעשה, כמו חומר סיכה ובולם זעזועים במפרק והיא נחוצה לתפקוד תקין של המפרק.
חוקרים הצליחו לייצר תרכובות שמחקות חומרים שהגוף מייצר ומאפשרות לו להחלים ללא מעורבות כירורגית. החומצה ההיאלורונית הינה אחת מהפתרונות הללו. מדובר בחומר דמוי ג'ל אשר הופק בעבר מכרבולות של תרנגולים ומיוצר כיום בתהליך מלאכותי. חומר זה מוכר גם לשימוש קוסמטי בפנים למילוי קמטים בפנים.

למי מתאימה הזרקת מסוג זה?
זריקת של חומצה היאלורונית מיועדת למטופלים החולים בדלקת מפרקים ניוונית בברכיים (לעיתים גם בקרסול או במפרק הירך), הסובלים מכאבים, דלקת, נפיחות והפרעה תפקודית, שתסמיניהם לא הוקלו בטיפולים שמרניים אחרים. במקרה זה – זריקה המכילה חומצה היאלורונית ישירות למפרק יכולה לפתור את הבעיה.

זריקה אחת מספיקה?
החומצה האילורונית יכולה להיות מוזרקת פעם אחת או בסדרה של 3 זריקות ישירות לתוך המפרק. לרוב, גם אם הטיפול עוזר, יהיה צורך לחזור אליו בעתיד על מנת לשמר את התוצאות. במרבית המקרים שהטיפול עוזר, ההקלה נמשכת בין שנה לשנתיים. ישנם מצבים בהם קצב פירוק החומצה מהיר מקצב היצירה שלה מחדש בצורה טבעית. הזריקות תומכות בתהליך זה – עד אשר הגוף מצליח לעמוד בכך לבד.

הרגע שאחרי, תופעות הלוואי
לעיתים קורה שלאחר ההזרקה חווה המטופל כאב ואף דלקת זמנית במפרק המטופל. רצוי לאפשר לגוף להחלים במשך יומיים שלושה על ידי הימנעות מפעילות גופנית מאומצת. במקרה של כאב מתמשך, נפיחות או נוקשות – יש ליצור קשר עם הרופא המטפל.

לאחר שיחה ובדיקה גופנית יוכל דר' רן טיין לייעץ האם טיפול שכזה יוכל לסייע לך.

לקביעת תור               צור קשר